Місто Великі Мости

Перша згадка про місто належить до 1472 року - так стверджують польські історики. (Тоді це було село на праві волоським, не магдебурзьким - і воно сильно постраждало від татарського набігу). Наші історики заперечують: XVI століття і все! Тоді поселення називалося Містки.

Село Борове

с. Борове (Сокальський р-н, Львівська область)

Село Двірці

Першими археологічними пам’ятками на території села Двірці є поселення ІІ тис. до н.р., відкриті на правому березі р. Рати. Можливо, тут проживали племена трипільської культури, їх поселення складалися з глинобитних жител, обгороджених ровами.

Село Волиця

Пробуджується український народ, повертається до своїх коренів, до своїх  джерел. Національне і культурне відродження  торкнулося і села Волиця.

Село Бутини

   Розташування – село Бутини розташоване на берегах ріки Рати. В центрі населеного пункту у Рату впадає річка Біла. До районного центру міста Сокаля 40 км, а до найближчої залізничної станції Рави-Руської – 24 км.

Село Стремінь

Точного року заснування села не встановлено, приблизна дата заснування 1589 рік. Розповідають старі люди, що село Стремінь колись було розташоване біля Кам'янки-Бузької, тому і Кам'янку називали Кам'янка-Стремлова.