Пошук

Протокол № 8 засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

Дата: 24.04.2020 15:24
Кількість переглядів: 918

Фото без описуП Р О Т О К О Л  № 8

засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки

і надзвичайних ситуацій

 

Від 24.04.2020 року                               м. Великі Мости

 

 

Головував: голова комісії - голова Великомостівської міської ради – Ройко Ярослав Григорович.

Присутні:

Заступник голови комісії перший заступник голови Великомостівської міської ради – Пенцак Юрій Володимирович.

Секретар комісії – спеціаліст І кат. загального відділу (відповідальний за організацію робот з цивільного захисту) Великомостівської міської ради  - Гриців Віталій Романович .

Члени комісії:

- начальник відділу фінансів та бухгалтерського обліку – Яцишин Надія Степанівна;

- начальник відділу містобудування та земельних відносин – Бурко Наталія Миколаївна;

- директор КНП «Центру надання первинної медичної допомоги» Великомостівської міської ради – Мельник Ольга Луківна;

 - в.о. директора КНП «Великомостівська міська лікарня» Великомостівської міської ради – Дем’янчук Ігор Арсенович;

СЛУХАЛИ:

  1. Про вжиття додаткових заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-2019, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території Великомостівської міської ради.

Виступили :

- заступник голови Великомостівської міської ради – Мармаш Роман Михайлович.

- голова комісії - Ройко Ярослав Григорович.

    - секретар комісії – спеціаліст І кат. загального відділу (відповідальний за організацію робот з цивільного захисту) Великомостівської міської ради - Гриців Віталій Романович.

      - директор – КНП «ЦНПМД» - Мельник Ольга Луківна;

      - в.о. директора КНП «ВМЛ» - Дем’янчук Ігор Арсенович

        За результатами розгляду питань порядку денного позачергового засідання  комісії, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 із змінами, протоколів позачергових засідань обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

ВИРІШИЛИ:

 Взяти до відома інформацію заступника міського голови Р.М. Мармаша,  голови комісії Ройка Я. Г. та керівників  КНП «ЦНПМД» і КНП «ВМЛ».

    1. В протоколів позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Великомостівської міської ради № 6 від 26.03.2020 року у пункті 4 слова і цифри «до 24 квітня 2020 р.» замінити словами та цифрами «до 11 травня 2020 р.». (Продовження карантину).

Термін виконання – до стабілізації епідситуації

або особливого розпорядження

    1. Затвердити Порядок проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією осіб, що додається.

Термін виконання – до стабілізації епідситуації

або особливого розпорядження

 

    1.   З метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-2019, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 виділити кошти в сумі 100 тис. гривень з матеріального резерву (для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їхніх наслідків у Великомостівській міській раді)  КНП СРР ЛО «Сокальська ЦРЛ» для виконання робіт та закупівлі медичного обладнання.

Термін виконання – 05.05.2020 року

  1. Вважати таким що втратили чинність підпункт 12 пункт 2 та пункти 3-6 протоколу позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Великомостівської міської ради № 7 від 06.04.2020 року.

 

3.  Спеціалісту І кат. зв’язків з громадськістю та виконуючим обов’язків старости довести до населення вимоги даного протоколу.

Термін виконання – до 25.04.2020р.

 

Голова міської комісії                                                                         Я. Ройко

Відповідальний секретар

міської комісії                                                                                      В. Гриців

ПРОТОКОЛ



 

Додаток 1

до рішення міської комісії з питань ТЕБ і НС

від 24 квітня 2020, протокол № 8

 

ПОРЯДОК
проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією осіб

 

1. Цим Порядком визначаються порядок та підстави для проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією осіб, які можуть сприяти поширенню інфекційних хвороб або входять до групи ризику щодо ускладненого перебігу або настання летальних випадків гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — COVID-19).

2. Самоізоляція здійснюється з метою запобігання поширенню на території міської ради COVID-19 та зменшення кількості хворих з тяжким перебігом COVID-19.

3. Особами, які потребують самоізоляції, є:

1) особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування;

2) особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 в легкій формі та не потребують госпіталізації;

3) особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг  (далі — система) до перетину державного кордону або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї;

4) особи, які досягли 60-річного віку, крім державних службовців і працівників державних органів та органів місцевого самоврядування, народних депутатів України та депутатів місцевих рад, суддів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, а також осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, які:

провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, у сферах інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах, оборонній промисловості;

надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;

є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;

включені до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;

є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.

4. З метою протидії поширенню COVID-19 використовується система.

5. До системи вноситься інформація про осіб, які потребують самоізоляції:

лікуючим лікарем — стосовно осіб, щодо яких є підозра на інфікування або осіб, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації;

працівниками закладів системи екстреної медичної допомоги — щодо передачі інформації про звернення осіб з підозрою на інфікування COVID-19;

працівниками державних установ МОЗ епідеміологічного профілю - стосовно осіб, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 та несуть ризик поширення хвороби.

За погодженням з лікуючим лікарем або з працівником державних установ МОЗ епідеміологічного профілю особа, що потребує самоізоляції, вносить інформацію, передбачену підпунктами 1—8 пункту 8 цього Порядку, самостійно за допомогою мобільного додатка системи (далі — мобільний додаток).

6. Лікуючий лікар визначає на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я строк самоізоляції хворого на COVID-19 або особи з підозрою на інфікування COVID-19.

Строк самоізоляції становить 14 днів для осіб, які:

мали контакт з хворим на COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування, з моменту контакту з хворим;

здійснили перетин державного кордону або перетин контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї та дали згоду на самоізоляцію з використанням системи через мобільний додаток, з моменту перетину державного кордону або контрольних пунктів в’їзду.

7. Зобов’язання щодо самоізоляції припиняється автоматично після закінчення строку самоізоляції.

Установлений строк самоізоляції може бути змінено відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я особами, визначеними абзацами другим — четвертим пункту 5 цього Порядку.

8. У разі призначення зобов’язання щодо самоізоляції до системи вноситься інформація про:

1) прізвище, ім’я, по батькові особи;

2) стать;

3) дату народження;

4) визначене особою місце самоізоляції (у разі ненадання особою відомостей про місце самоізоляції місцем самоізоляції вважається зареєстроване місце проживання особи);

5) зареєстроване місце проживання особи;

6) засоби зв’язку (номер телефону);

7) місце роботи, навчання, дитячий заклад та їх адреси;

8) можливість забезпечувати піклування за особою;

9) стан здоров’я (зокрема про перебіг симптомів COVID-19, результати досліджень за методом полімеразної ланцюгової реакції, чи госпіталізовано пацієнта);

10) контактних осіб (за наявності);

11) строк самоізоляції.

9. Лікуючий лікар вносить до системи інформацію про хворих, які перебувають на самоізоляції з легким перебігом COVID-19, а також формує первинний перелік контактних осіб із слів хворих.

10. Працівники державних установ МОЗ епідеміологічного профілю в процесі проведення епідеміологічного розслідування верифікують первинний перелік контактних осіб та доповнюють інформацію про осіб, які потребують самоізоляції, з урахуванням розвитку COVID-19, встановлюють зобов’язання щодо самоізоляції таких осіб.

11. Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

12. Поточний контроль за перебуванням особи в місці самоізоляції здійснюється за вибором особи в один із таких способів:

працівниками Національної поліції, Національної гвардії відповідно до внутрішнього порядку заходів з контролю за самоізоляцією, державних установ епідеміологічного профілю МОЗ, уповноваженими органами місцевого самоврядування посадовими особами;

за допомогою системи через мобільний додаток.

Особа вважається такою, що обрала здійснення контролю за допомогою системи через мобільний додаток, з моменту авторизації в ньому. До моменту авторизації поточний контроль здійснюється працівниками Національної поліції, Національної гвардії, державними установами епідеміологічного профілю МОЗ, посадовими особами уповноважених органами місцевого самоврядування.

13. Поточний контроль за додержанням умов самоізоляції з використанням мобільного додатка здійснюється за допомогою сукупності інформації, зокрема перевірки відповідності фотографії обличчя особи еталонній фотографії, зробленій під час встановлення мобільного додатка, та геолокації мобільного телефона в момент фотографування.

Після встановлення мобільного додатка у випадкові проміжки часу протягом дня особа отримує повідомлення (push-повідомлення). У разі отримання повідомлення особа повинна протягом 15 хвилин за допомогою мобільного додатка зробити фото свого обличчя.

У разі невідповідності геолокації або фотографії, відсутності зв’язку з мобільним додатком, видалення, встановлення обмежень щодо передачі інформації за допомогою мобільного додатка, до органів Національної поліції надсилається повідомлення про випадок порушення умов самоізоляції. Надсилання повідомлення є підставою для подальшого здійснення органами Національної поліції, Національної гвардії контролю за додержанням зобов’язання самоізоляції.

Надсилання повідомлення до органів Національної поліції не може бути окремою підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину.

14. Поточний контроль за додержанням правил самоізоляції працівники Національної поліції, Національної гвардії, державних установ МОЗ епідеміологічного профілю, уповноважені органами місцевого самоврядування посадові особи здійснюють шляхом проведення перевірки фактичної наявності відповідних категорій громадян за зазначеними ними адресами самоізоляції.

15. З метою контролю за дотриманням правил самоізоляції на вулицях, в парках, інших громадських місцях працівники Національної поліції, представники Національної гвардії, уповноважені органами місцевого самоврядування працівники здійснюють вибіркову перевірку документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус. На електронний запит уповноважених осіб за допомогою системи надається інформація про те, чи потребує особа самоізоляції (у тому числі про поширення на особу винятків, передбачених пунктом 18 цього Порядку).

16. Особи, які не мають можливості забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, повідомляють про неможливість одержати піклування органам соціального захисту населення або вносять самостійно інформацію за допомогою мобільного додатка.

17. Органи соціального захисту населення забезпечують соціальний супровід осіб, хворих на COVID-19.

За наявності можливості соціальний супровід забезпечується іншим особам, які потребують самоізоляції. Органи соціального захисту вносять до системи інформацію про неможливість здійснення соціального супроводу осіб, які не є хворими на COVID-19.

18. Особам, які потребують самоізоляції (крім осіб, які мають лабораторно підтверджений діагноз COVID-19) та щодо яких органи соціального захисту внесли до системи відомості про неможливість їх соціального супроводу або щодо яких здійснюється поточний контроль за допомогою мобільного додатка, дозволяється:

двічі на день вигулювати домашніх тварин протягом не більше ніж однієї години на добу за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або медичних масок без клапану видиху;

відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, щодня протягом двох годин на добу за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або медичних масок без клапану видиху.

19. Особа, яка перебуває на самоізоляції, має право звертатися за отриманням медичної допомоги. У невідкладних випадках особа, яка перебуває на самоізоляції, звертається за екстреною медичною допомогою.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень