Великомостівська громада

Великомостівська міська рада Львівської області

Укладання договору на вивіз твердих побутових відходів є обов’язковим

Дата: 07.04.2021 15:01
Кількість переглядів: 1912

У нашій громаді послугою з вивезення твердих побутових відходів користується кожен. Проте чи усі відповідно до чинного законодавства уклали договір на вивезення ТПВ?

За інформацією директора КП «ЖКГ Великомостівської міської ради» Володимира Абрашітова, у нашій громаді є мешканці, які категорично відмовляються від укладання договору на вивіз сміття, мотивуючи тим, що у них воно відсутнє. В той час, ми постійно спостерігаємо картину «процвітання» стихійних сміттєзвалищ у лісосмугах, ярах, лісах.

Отже, чи порушують закон, та який саме закон, ті громадяни, що так ухиляються від укладання договору на вивіз твердих побутових відходів?

Відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. До джерел утворення побутових відходів, стаття 1 цього ж Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

Згідно з рішенням Великомостівської міської ради №830 від 13.12.2019 року виконавцем послуг із збирання та вивезення  твердих побутових відходів на території Великомостівської ОТГ за результатами конкурсу від 21.11.2019р., визначено КП «ЖКГ Великомостівської міської ради».

Між Великомостівською міською радою та КП «ЖКГ Великомостівської міської ради» укладено договір №35/2-19 від 13.12.2019р. на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території населених пунктів Великомостівської міської ради.

 Дане підприємство уповноважене укладати з юридичними та фізичними особами на території Великомостівської міської ради договори на збирання та вивезення твердих побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами. 

Також у нашій громаді діють Правила з благоустрою, відповідно до яких  громадяни зобов’язані укладати договори на вивіз твердих побутових відходів. Отже, до порушень цих Правил відноситься відсутність у громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями. 

При виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те органи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження.
    Згідно зі ст. 152 Кодексу України «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, правил благоустрою населених пунктів» порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, законні підстави для притягнення до відповідальності за не заключення договору на вивіз сміття є відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця та є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території населених пунктів Великомостівської міської ради Сокальського району Львівської області  тягне за собою адміністративну відповідальність.

Тому, Великомостівська міська рада та адміністрація комунального підприємства попереджає громадян Великомостівської громади щодо необхідності до першого червня поточного року укласти договір із комунальним підприємством на вивіз сміття. У разі відхилень, до порушників будуть застосовуватись грошові стягнення, передбачені Законодавством України.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень