Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до пробле­ми безпеки людини на робо­чому місці. Через пандемію COVID-19 Всесвітній день охорони праці у 2021 році присвячений питанню зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР). Головною метою державної політики України у сфері охорони праці є збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Девіз Дня охорони праці у 2021 році:    

«Передбачати, готуватися та реагувати на кризу – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки і здоров’я на роботі».

Кожна людина, яка працює на виробництві, підпадає під певні ризики, починаючи від найбільш небезпечних секторів економіки, якими є промислове виробництво (вугільна промисловість, лісове господарство, будівництво та інші) і закінчуючи відносно безпечною сферою послуг.

Впродовж 2020 року управлінням ВД Фонду у Львівській області взято на облік 239 нещасних випадків, в яких потерпіло 245 осіб, з них 26 – зі смертельним наслідком. Зокрема, у добувній промисловості (на підприємствах вугільної галузі) сталося 94 нещасних випадки, в т. ч. 3 – зі смертельним наслідком, на підприємствах лісової галузі – 8 випадків, в т. ч. 6 – зі смертельним наслідком, у будівництві – 15 випадків, в т. ч. 6 – зі смертельним наслідком. Причинами настання нещасних випадків у 84% були організаційні, а саме – порушення трудової і виробничої дисципліни, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспорту та інші.

Статистичні дані вказують на те, що випадки травматизму на виробництві відбуваються саме тоді, коли роботодавець не приділяє уваги питанню безпеки на робочих місцях, працівники нехтують елементарними правилами виконання робіт, не знають своїх обов’язків, що закріплені у інструкціях з охорони праці.

У зв’язку з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-COV-2, у 2020 році захворіло більше 3,8 тисяч медичних працівників.

Управління ВД Фонду соціального страхування звертається до роботодавців Львівщини щодо створення на підприємствах безпечних та нешкідливих умов праці, дотримання санітарних норм та правил у виробничому процесі, забезпечення працівників спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами.

Закликаємо всіх долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні, забезпечити широку інформаційну кампанію задля захисту та збереження життя і здоров’я працівників.