Пошук

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує

Дата: 14.04.2021 09:21
Кількість переглядів: 1073

Фото без описуРекомендуємо платникам утримуватись від відвідування центру обслуговування платників без нагальної потреби, та використовувати сервіс «Електронний кабінет», так як це один із найбільш функціональних електронних сервісів ДПС, важливість  якого особливо зросла під час карантину.

Переваги електронної звітності:

-   економія робочого часу платників податків;

-   уникнення витрачання часу у чергах при поданні звітності;

-   скорочення строків проведення перевірки стосовно правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ і забезпечення своєчасного їх відшкодування платнику податків;

-   підтвердження доставки звітності;

-   оперативність обробки отриманої інформації;

-   оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді;

-   надіслана звітність в електронному вигляді не потребує дублювання на паперових носіях.

Заповнення та подання декларації про майновий стан і доходи з використанням електронних сервісів ДПС

Звертаємо увагу, що громадяни мають можливість заповнити та  подати декларацію про майновий стан і доходи (далі - декларація) з використанням електронних сервісів ДПС.

Так, при направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в Електронному кабінеті (https://cabinet.tax.gov.ua), який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Щоб подати декларацію в електронному вигляді через Електронний кабінет платнику необхідно отримати кваліфікований електронний підпис у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України (детальніше за посиланням http://acskidd.gov.ua/), або у іншого надавача електронних довірчих послуг.

Переглянути тематичний відеоурок про те, як правильно заповнити і подати декларацію через Електронний кабінет, можна за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/5977.html.

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

- доходів не від податкових агентів (до таких доходів відносяться, зокрема доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам,  успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо);

 - доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування (до таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційних доходів);

- іноземного доходу;

- та в інших передбачених Податковим кодексом України випадках.

Декларація подається громадянами в термін до 01 травня року 2021 року (останній день подання декларації – 30 квітня 2021 року).

Щодо застосування РРО/ПРРО

Реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО (далі – ПРРО) не застосовуються ФОП - єдинниками 1 групи (п.296.10 Податкового кодексу України). У випадку перевищення єдинниками граничного обсягу доходу в 1 млн грн у 2020 році, відповідно до абз. 14 п. 61 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, обов’язок застосування РРО у таких платників виник з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах, незважаючи на зміни чи/або доповнення, внесені до Перехідних положень Податкового кодексу України.

Нагадуємо, що з 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються ФОП, платниками єдиного податку другої – четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року  (1320000 грн.), незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медпризначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

З 01.01.2021 р. діє норма, що у разі перевищення платником єдиного податку 2–4 груп (фізособою – підприємцем) в календарному році обсягу доходу у 220 розмірів МЗП, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, застосування РРО та/або ПРРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО та/або ПРРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку (абз.14 п.61 підрозд.10 розд.XX ПКУ). Отже, при перевищенні доходу єдинниками 2–4 групи у 2021 році у сумі 1320000 грн. застосування РРО (ПРРО) є обов’язковим,  незалежно від виду діяльності.

Якщо місце проживання фізичної особи – підприємця (ФОП) є місцем, де провадиться підприємницька діяльність, або воно пов’язане із здійсненням підприємницької діяльності, то ФОП відповідно до вимог п.63.3 ст.63 Податкового кодексу України має подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, повідомивши про місце проживання як про об’єкт оподаткування, після чого на такий об’єкт може бути зареєстроване реєстратор розрахункових операцій (РРО) та/або програмний РРО (ПРРО).

Для платників податків діє електронний сервіс для реєстрації ПРРО, який надає можливість зареєструвати ПРРО на підставі заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (J/F 1316602), що подається у електронній формі через Електронний кабінет або засобами телекомунікацій.

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен зареєструвати в контролюючому органі за основним місцем обліку господарську одиницю, де буде використовуватись ПРРО шляхом подання Повідомлення про об’єкти оподаткування за формою №20-ОПП.

Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій, необхідно зареєструвати касу та касирів і ввести в ПРРО товари.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень