Пошук

Зняття з обліку в податкових органах фізичної особи-підприємця

Дата: 15.07.2021 10:52
Кількість переглядів: 752

Фото без описуСокальська ДПІ інформує, що  відповідно до п.п. 1 п. 11.18 розд. ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588, підставою для зняття фізичної особи – підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем отриманих в порядку інформаційної взаємодії між ЄДР та інформаційними системами Державної податкової служби.

Звертаємо увагу, що державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування штрафних санкцій і нарахування пені за їх невиконання. Згідно з абзацом першим пп.6 п.1.18 розд. ХІ Порядку №1588 після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності (абзац другий п.п.6 п.11.18 розд. ХІ Порядку №1588).

Також повідомляємо, що фізична особа – підприємець, місцем проживання  яких є тимчасово окупована територія або територія проведення антитерористичної операції, після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності для зняття з обліку фізичних осіб як платників податків у контролюючих органах, можуть звертатися до відповідних контролюючих органів за місцем перебування. При цьому необхідно мати документальне підтвердження особи та місця перебування (абзац третій п.п. 6 п.11.18 розд. ХІ Порядку №1588).

Одночасно звертаємо увагу, що платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування знімається з обліку після проведення перевірки  та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску (абзац одинадцятий частина перша ст. 5 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями. Питання зняття з обліку платників єдиного внеску фізичних осіб – підприємців у територіальних органах Державної податкової служби України здійснюється з урахуванням особливостей встановлених п.8 розд. IV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162 «Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників» із змінами та доповненнями.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень