Пошук

Сокальска ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує

Дата: 17.08.2021 12:48
Кількість переглядів: 1138

Фото без описуПодаткова амністія
З 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року відбуватиметься одноразове добровільне декларування. 
Протягом цього часу особи, які мають розміщені на території України та/або за її межами активи, що належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, мають право подати одноразову добровільну декларацію. 

Об'єкти, які підлягають одноразовому добровільному декларуванню
Об'єкти одноразового добровільного декларування - активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності і знаходяться на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової добровільної декларації, у тому числі, але не виключно: 
а) валютні цінності; 
б) нерухоме майно (земельні ділянки, об'єкти житлової і нежитлової нерухомості); 
в) рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби, тощо); 
г) частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об'єкти інтелектуальної власності; 
ґ) цінні папери та/або фінансові інструменти; 
д) права на отримання дивідендів, процентів чи іншої аналогічної майнової вигоди, не пов'язані із правом власності на цінні папери, частки (паї) у майні юридичних осіб та/або в утвореннях без статусу юридичної особи; 
е) інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти та монети, майнові права, що належать декларанту або з яких декларант отримує чи має право отримувати доходи на підставі договору про управління майном чи іншого аналогічного правочину та не сплачує власнику такого майна частину належного власнику доходу. 

Одноразове добровільне декларування: готівкові кошти не можуть бути добровільно задекларовані
Кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової добровільної декларації перебувають у готівковій формі не можуть бути об’єктами декларування. 
Крім цього, декларувати не можна активи, одержані внаслідок вчинення кримінальних діянь окрім пов’язаних з ухиленням від сплати податків та порушенням у сфері валютного законодавства, активи, щодо яких стосовно власників розпочато досудове розслідування або судове провадження, а також активи з місцем розташування або  джерелом походження з Російської Федерації як країни - агресора. 

Вчасно повідомляйте податкову про зміну особистих даних
Фізична особа – платник податків змінює особисті дані, а саме: місце проживання (податкову адресу), прізвище, ім’я, по батькові, то такий платник зобов’язаний повідомити контролюючі органи про зміну даних протягом місяця з дня виникнення таких змін. Це можна зробити шляхом подання Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (форма № 5 ДР), або Заяви про внесення змін до окремого реєстру Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо фізичних осіб, які обліковуються за серією та/або номером паспорта (форма № 5 ДРП). 
Переконатися, що у платника вірно зазначена податкова адреса або ж оновити її можна подавши заяву в один із таких способів: 
особисто або через законного представника до податкового органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до податкового органу за новим місцем проживання; 
через Електронний кабінет https://cabinet.tax.gov.ua. 
Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого податкового органу. 

Зручна послуга в Електронному кабінеті для платників податків
Платник податків має можливість з’ясувати свій стан розрахунків з бюджетом скориставшись Електронним кабінетом платника, зокрема, вкладкою – «Стан розрахунків з бюджетом». Це дозволить в режимі реального часу отримати підтверджуючий документ (витяг) щодо стану розрахунків платника з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення. 
Для отримання витягу з інформаційної системи органів ДПС потрібно обрати Форму запиту F/J 1300203, поля форми заповнюються системою автоматично. Далі створений документ потрібно зберегти, підписати, надіслати. Відповідь прийде на «Вхідні» у формі витягу з інформаційної системи органів ДПС щодо розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами станом на дату подання запиту за формою F/J 1400203. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень