В області зростає попит на працівників, котрі мають робітничі професії. Водночас доволі високою залишається конкуренція на вакансії, що вимагають вищої освіти. Про це свідчать статистичні дані Львівського обласного центру зайнятості.

«Найскладніше знайти роботу законодавцям, вищим державним службовцям, керівникам і менеджерам, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – З-посеред безробітних, а їх станом на 01.11.2021 року в області було 14,8 тис. осіб, найбільша частка – 18,5%  або 2,7 тис. осіб – припадала на цю професійну групу. У базі вакансій для них налічувалося лише 238 вільних посад (4,2%), тобто навантаження на вакансію сягнуло позначки 12, тоді як в середньому на одне вільне місце праці на Львівщині претендувало 3 безробітних».

Загалом у перші дні листопада обласна служба зайнятості оперувала інформацію про наявність 5,7 тис. пропозицій працевлаштування. Серед них 31,5% склали вакансії для кваліфікованих робітників з інструментом (швачок, монтерів кабельного виробництва, слюсарів з експлуатації та ремонту підземних газопроводів, мулярів, слюсарів-сантехніків, слюсарів-ремонтників, електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування, електрозварників тощо). Ще 22,7% вільних місць праці призначені для робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, тобто водіїв автотранспортних засобів, операторів котельні, операторів автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок, машиністів (кочегарів) котельної, трактористів, токарів, трактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, водіїв навантажувача та ін. Для працівників сфери торгівлі та послуг налічувалося 13,6% вакансій, професіоналів – 8,4%, представників найпростіших професій  та осіб без спеціальності – 8,2%.

Упродовж десяти місяців 2021 року посадовцям обласної служби зайнятості вдалося знайти роботу 25,3 тис. жителям області, у тому числі 18,0 тис. безробітним. Найбільше безробітних працевлаштовано на підприємства переробної промисловості, а також у заклади сфери торгівлі та ремонту автотранспортних засобів.

 

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи

 Львівського обласного центру зайнятості