Пошук

Cокальскі податківці консультують підприємців щодо РРО-новацій

Дата: 18.01.2022 10:18
Кількість переглядів: 246

Фото без описуУ ЦОП Сокальскої ДПІ днями проведено консультаційну зустріч з місцевими підприємцями, під час яких докладно роз'яснено новації щодо застосування реєстраторів розрахункових операції (РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операції (РРО).

Зокрема, днями головний державний інспектор Марія Кохан наголосила, що з 1 січня цього року обов'язкове використання реєстраторів розрахункових операцій передбачено для платників єдиного податку ІІ-ІV груп, отже платникам необхідно чітко дотримуватися норм законодавства та встановити і зареєструвати РРО або програмні РРО. При цьому податкова служба безкоштовно надає програмне забезпечення для ПРРО.

Разом з тим, касові апарати не потрібні під час здійснення розрахунків за товари через установи банку шляхом перерахування коштів із розрахункових рахунків на розрахунковий рахунок, або під час внесення готівки через касу банку на розрахунковий рахунок, або через платіжний термінал чи ПТКС, який належить банку.

Для реєстрації РРО суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до контролюючого органу заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО, реєстрація ПРРО проводиться на підставі поданої заяви за формою 1-ПРРО.

У ході зустрічі податківець проконсультувала платників щодо особливостей ведення обліку товарних запасів для представників різних груп спрощеної системи оподаткування, а також всі присутні отримали інформаційні пам'ятки.

Присутнім розповіли про порядок отримання та продовження електронного цифрового підпису.

На завершення зустрічі Марія Кохан звернула увагу присутніх, що з 1 січня 2022 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих у 2021 році. Тому ті, хто зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи, повинні це встигнути зробити до 1 травня, бажаючі ж скористатися своїм правом на податкову знижку, можуть реалізувати його до кінця 2022 року.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень