Пошук

Про вибухо-небезпечні предмети

Дата: 22.06.2022 18:04
Кількість переглядів: 830

Фото без описуМайже не щотижня на території Червоноградського району рятувальники проводять роботи щодо розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Жителі нашого району знаходять мінометні міни, артснаряди, авіабомби часів війни.

Страшну небезпеку приховують боєприпаси, які залишились лежати в землі до нинішніх часів, адже вони можуть детонувати в будь-який момент. Необережне поводження з вибухонебезпечними предметами або дитячі пустощі можуть призвести до трагічних наслідків.

Часто саме діти знаходять подібні предмети та в них прокидається бажання проекспериментувати з ними, отже молодь в першу чергу має знати про наслідки таких небезпечних ігор.

Кількість випадків виявлення вибухонебезпечних предметів з кожним роком змінюється. Контролювати цей процес дуже важко, адже невідомо на якій глибині знаходиться снаряд та скільки потрібно часу, щоб він вийшов на поверхню.

 

Правила поведінки при виявленні ВНП:

  1. Якщо ви виявили вибухонебезпечний чи просто підозрілий предмет – негайно повідомте місцеві органи влади та за телефонами 101 та 102. Навіть якщо ви не впевнені, що цей предмет небезпечний – краще перестрахуватися. Адже запобігти краще, ніж ліквідовувати наслідки. Окрім того, треба дочекатися приїзду спеціальних служб, щоб точно вказати місце та обставини виявлення.
  2. Ні в якому разі не підходьте до знахідки, це може бути вкрай небезпечно. Оптимально безпечна відстань – близько 500 м. Також необхідно окреслити місце знахідки за допомогою мотузки або стрічки. Проте неможна вбивати у землю кілки, адже поблизу цього місця можуть ще знаходитися боєприпаси.
  3. Одразу припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх може призвести до вибуху.
  4. В жодному разі не пересувайте, не розбирайте, та не нагрівайте небезпечну знахідку.
  5. Не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмета доки не прибули фахівці;
  6. Категорично забороняється самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні предмети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці.

    Також надаємо посилання на відеоматеріали, що розміщені на сайтах ДСНС  (https://dsns.gov.ua/uk/video), Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування (https://www.facebook.com/watch/?v=541128637519253) та Міжнародного координаційного центру з питань гуманітарного розмінування (https://www.facebook.com/deminingSESU/video/?ref=page_internal).

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень