Пошук

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: визначено дати обов’язкового переходу на безготівкові платежі в торгівлі та сфері послуг

Дата: 02.09.2022 09:20
Кількість переглядів: 194

Фото без описуПостановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 року № 894 встановлено строки, до настання яких торговці мають забезпечити можливість безготівкових розрахунків (у т. ч. з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги).

Торговці повинні забезпечити можливість безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги), включаючи товари (послуги), які реалізують (надають) дистанційно:

1) з 1 січня 2023 року – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб;

2) з 1 січня 2024 року – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб;

3) з 1 січня 2025 року – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 5 тис. осіб.

Вказані дати переходу на безготівкові платежі не стосуються фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої групи, суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції. Для них обов’язковий перехід на безготівкову оплату – з 1 січня 2026 року.

Обов’язковий перехід на безготівкову оплату, передбачений цією постановою, не поширюється на торговців, які провадять господарську діяльність на територіях територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджено наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, та протягом трьох місяців після припинення проведення воєнних (бойових) дій на таких територіях та/або деокупації, звільнення від оточення (блокування) цих територій.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень