Пошук

Хто має право отримати виплати за загиблих воїнів та як це зробити. Пояснення від громадської організації

Дата: 08.12.2022 15:59
Кількість переглядів: 205

Фото без описуСмерть кожного захисника чи захисниці це велика втрата для їхніх родин та всієї України. Тому на самому початку повномасштабного вторгнення, 28 лютого, Уряд прийняв рішення про виплату одноразової допомоги родинам загиблих, щоб принаймні зняти з них можливий фінансовий тягар. Однак велика кількість громадян та громадянок все ще не знає про те, як отримати цю допомогу від держави, або ж губиться на бюроктратичному шляху та в купі паперів, які потрібно зібрати. Громадська організація “Центр спільних дій” пояснює як отримати виплату від держави і хто має на це право.

На що можуть розраховувати члени сім’ї військовослужбовців, які загинули у війні? Їм виплачується одноразова допомога – 15 мільйонів гривень. Ця виплата розподіляється порівну між батьками, чоловіком чи дружиною, неповнолітніми дітьми та утриманцями загиблого захисника чи захисниці України.

Сім’я має право на отримання допомоги з моменту загибелі військовослужбовця. Для цього потрібно отримати свідоцтво про смерть, а також декілька документів від командира частини: витяг про виключення загиблого з особового складу військової частини; довідку про причини та обставини загибелі; також витяг про склад сім'ї військовослужбовця.

 

Чи мають право на отримання допомоги, наприклад, цивільна дружина чи чоловік загиблого або ж загиблої? А брат чи сестра? Дідусь або бабуся? Юристи стверджують, що так, якщо через суд вдасться довести спільне проживання та побут. Такі випадки є – Верховний суд виносив щонайменше два таких вироки: на користь рідної сестри загиблого і на користь повнолітнього сина.

Якщо військовослужбовець чи військовослужбовиця зникли безвісти, то їх через суд можна визнати загиблим і подавати запит на отримання одноразової допомоги. Але тільки через пів року відтоді як людина зникла. Цей термін відраховується з моменту отримання офіційного документу у військовій частині.

Ще одна допомога, яку можуть отримати родини - це кошти на поховання загиблих. Місцева рада зобов’язана виділити на це п’ять прожиткових мінімумів. З першого грудня ця сума складатиме 13 420 гривень. Для цього потрібно написати заяву, подати паспортні дані та ідентифікаційний код, свідоцтво про смерть військового чи військової, а також копію документа, що підтверджує участь в бойових діях.

Жодні виплати не замінять піклування батька або матері, любові чоловіка чи дружини, підтримки брата чи сестри та любощів дітей. Але держава готова дбати про родини загиблих військовослужбовців.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень