Пошук

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області: Запитували-відповідаємо

Дата: 10.02.2023 14:14
Кількість переглядів: 117

Чи потрібно фізичній особі, у тому числі тій, яка є військовослужбовцем, реєструватись у Реєстрі волонтерів, якщо на її розрахунковий рахунок  надходять кошти як благодійні внески і направляються іншим військовослужбовцям – учасникам бойових дій для придбання ними спеціальних засобів індивідуального захисту?

Коментар – відповідь на це запитання надано головним державним інспектором Сокальської ДПІ Марією Кохан.

  Так, потрібно. Якщо фізична особа, у тому числі, яка є військовослужбовцем, отримує кошти на свій розрахунковий рахунок для подальшого їх перерахування іншим військовослужбовцям учасникам бойових дій для придбання спеціальних засобів індивідуального захисту з метою застосування положень підпункту «б» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Кодексу доцільно зареєструватися у Реєстрі.

При цьому для включення до Реєстру благодійник - фізична особа подає до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, у паперовій або електронній формі (в тому числі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг):

заяву із зазначенням реквізитів рахунків, відкритих у банках на ім’я  такого волонтера, що призначені для здійснення благодійної діяльності та реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний податковий орган і мають відмітку у паспорті). 

Включення до Реєстру здійснюється за заявницьким принципом протягом одного робочого дня.

Порядок формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об’єднаних сил (ООС) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 30 жовтня 2014 року № 1089 (далі – Порядок).

Більше про особливості провадження волонтерської діяльності платниками податків – фізичними особами у період здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації – в Інформаційному листі № 8/2022, ознайомитися з яким можна тут.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

  Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень