Пошук

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує

Дата: 13.06.2023 09:23
Кількість переглядів: 48

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: Чи має право ФОП – платник ЄП (крім е-резидента) здавати в оренду частину нежитлового приміщення (до 900 кв. метрів), якщо загальна площа даного приміщення перевищує 900 кв. метрів?

 

Коментар – відповідь на це запитання надано старшим державним інспектором Сокальської ДПІ Лілією Дикою.

Відповідно до частини першої ст. 320 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV зі змінами та доповненнями власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом. Вказане положення також стосується використання майна, яке надається в оренду підприємцем на спрощеній системі оподаткування.

Підпунктом 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями передбачено, що не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 кв. метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 кв. метрів.

Таким чином, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку має право здавати частину нежитлового приміщення в оренду до 900 кв. метрів, за умови, що решта нежитлового приміщення не перебуває в оренді.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень