Пошук

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує

Дата: 05.07.2023 10:52
Кількість переглядів: 59

Фото без описуСокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує:

Запитували – відповідаємо: Яким чином неповнолітній особі зареєструватися у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків під час оформлення паспорта громадянина України вперше?

Коментар – відповідь на це запитання надано старшим державним інспектором Сокальської ДПІ Надією Бельмегою.

Відповідно до п. 63.5 ст. 63 Податкового кодексу України (із змінами, далі – ПКУ) та п. 1 розд. II Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (зі змінами, далі - Положення № 822), усі фізичні особи - платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр) у порядку, визначеному ПКУ.

Згідно з п. 2 розділу XIV Положення № 822 особа віком від 14 до 18 років, яка має зареєстроване місце проживання та яка не зареєстрована у Державному реєстрі, під час оформлення паспорта громадянина України вперше може за її бажанням одночасно зареєструватися у Державному реєстрі за реєстраційним номером облікової картки платника податків з його відображенням надалі у паспорті громадянина України. Така реєстрація проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 691 "Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини".

У такому разі Облікова картка № 1ДР не заповнюється, а реєстрація здійснюється на підставі відомостей, що містяться у заяві-анкеті, яка подається під час оформлення паспорта громадянина України. Дані, необхідні для проведення реєстрації, у цьому випадку направляються до Державного реєстру у порядку інформаційної взаємодії.

Після реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі Державна податкова служба України надсилає Державній міграційній службі України реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру для його внесення до паспорта громадянина України у формі картки.

Підтвердженням достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків є документ, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі (картка платника податків), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру, внесені до паспорта громадянина України.

Особа за власним вибором пред'являє один із зазначених документів для надання даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків (п. 4 розділу ХІІІ Положення № 822).

Форма документа, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі картки платника податків), і порядок його видачі, встановлені розділом VII Положення № 822.

Для отримання в паперовій формі документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі (картки платника податків), фізична особа може звернутися до контролюючого органу особисто, пред'явити паспорт, а також довідку про реєстрацію місця проживання/перебування або документ, до якого вносяться відомості про зареєстроване або задеклароване місце проживання/перебування (довідку про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру). У разі звернення до контролюючого органу одного з батьків до зазначених документів необхідно додати документ, що посвідчує особу одного з батьків.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень