Пошук

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області: Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо особливостей застосування РРО/ПРРО, Закону України від 30.06.2023 №3219-ІХ

Дата: 01.11.2023 11:28
Кількість переглядів: 35

Фото без описуУ Сокальській ДПІ днями відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо  особливостей застосування РРО/ПРРО, нововведень Закону від 30.06.2023 №3219-ІХ.

На запитання платників податків відповідала старший державний інспектор Лілія Дика. 

Податківець інформувала про зміни до законодавства, внесені Законом України від 30.06.2023 № 3219-ІХ.

Зокрема, щодо особливостей застосування штрафних санкцій, розмір яких становить 25% вартості проданих з порушенням товарів/послуг за порушення, вчинене вперше та 50% за кожне наступне порушення у період з 01.08.2023 року до закінчення воєнного стану, але не пізніше ніж до 01.08.2025 року.

 

Пропонуємо ознайомитись з окремими питаннями (відповідями), які цікавили додзвонювачів:

У якому випадку обов’язкове/не обов’язкове проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО у разі продажу товарів з використанням мережі Інтернет?

Реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмний РРО (далі – ПРРО) не застосовуються у разі оплати покупцем коштів виключно на поточний рахунок фізичної особи – підприємця, оскільки така операція не є розрахунковою, тобто продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати (поточний рахунок у форматі ІВАN). У разі здійснення розрахунків в інший спосіб – готівкою, платіжною карткою тощо, застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим.

Відповідно до ст.2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями, розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Як проводиться внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків через  ПРРО?

СГ повинні забезпечувати наявність у касі банкнот, обігової та/або розмінної монети для видачі здачі.

Внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через ПРРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій:

- операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту;

- операція «службова видача» використовується для реєстрації суми готівки, яка вилучається з місця проведення розрахунків та/або видається держателям електронних платіжних засобів.

- Проведення операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів здійснюється суб’єктами господарювання із використанням ПРРО у порядку, визначеному Законом та нормативно-правовим актом Національного банку України з питань ведення касових операцій у національній валюті в Україні.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень