Пошук

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: З 01 липня – новий порядок заповнення платіжних документів

Дата: 01.11.2023 11:36
Кількість переглядів: 65

Фото без описуШановні платники! Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львіваській області нагадує, що Мінфін наказом від 22.03.2023 №148 затвердив новий Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення. 

Головною метою Наказу №148 є, зокрема, спрощення алгоритму заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції платниками та органами виконавчої влади шляхом скорочення кількості його обов’язкових полів.

Так, кількість обов’язкових полів, які заповнюються платниками у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції, зменшено до 2 полів – для платників на бюджетні/небюджетні/депозитний рахунки («Код виду сплати», «Додаткова інформація запису») та до 1 поля – для платників на єдиний рахунок («Додаткова інформація запису»).

 

Приклади для юросіб.

Приклад сплати ЄСВ.

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:

101 сплата ЄСВ за І чи ІІ половину відповідного місяця.

 

Приклад сплати ЄП.

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:

101 єдиний податок за ІІ квартал 2023 року.

 

Приклади для ФОПів.

Сплата ЄП 1 та 2 групами.

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:

101 єдиний податок за липень 2023 року.

 

Сплата ЄСВ.

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:

101 ЄСВ за ІІ квартал 2023 року.

 

Щодо заповнення платіжок за новим Порядком для фізосіб в Е-кабінеті, то у полі «Призначення платежу» платіжки в Е-кабінеті слід зазначати «Код виду сплати», який обирається з переліку кодів, що пропонується ІКС, та «Додаткова інформація запису» у довільній формі.

У разі сплати податків третіми особами.

Наразі банки вже оновили шаблони платіжних документів. В них тепер є реквізит «Фактичний відправник». Адже у платіжних документах в разі потреби мають бути зазначені:

Фактичний отримувач – особа, якій із настанням відповідних підстав отримувач перерахує кошти на рахунок.

Фактичний платник – особа, грошові зобов'язання якої виконує платник шляхом ініціювання платіжної операції зі свого рахунку.

Сплата податків через єдиний рахунок.

Порядком №148 запроваджено використання структурованого формату реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції, зокрема і для платників, які використовують єдиний рахунок, що передбачає заповнення одного обов’язкового поля «Додаткова інформація запису». Тобто при сплаті коштів на єдиний рахунок платники заповнюють це поле таким чином: «сплата на єдиний рахунок».

Якщо у платника, який використовує єдиний рахунок, є необхідність у сплаті коштів зі спрямуванням їх належному отримувачу, то в платіжній інструкції потрібно заповнити 2 обов’язкових поля, зазначивши в них: номер рахунку отримувача та суму.

Також для платників, які використовують єдиний рахунок, передбачено можливість сплати коштів однією платіжною інструкцією одночасно більше як одному отримувачу, вказавши в реквізиті «Призначення платежу» номера бюджетних та/або небюджетних рахунків таких отримувачів та відповідні суми.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень