Пошук

Володимир Миронюк

Дата: 30.09.2023 11:52
Кількість переглядів: 16

Фото без описуГерой-фотограф Володимир Миронюк загинув на передових позиціях під Курдюмівкою з фотоапаратом у руках, з кадрами останнього, найризикованішого репортажу...

На шляхах війни тисячі людей знали його за позивним "Джон". Йому тепер навіки 59 років.

І описати його особистість дуже непросто. Українець, громадянин США, в Америці він працював багато років водієм-далекобійником. В Україну він приїхав надовго, коли почався Майдан.

Він не був професійним журналістом. Він не був професійним фотографом. Він не був професійним солдатом.

Але його вражаючі фотографії бачили багато людей, і щоб робити таке там, де він був на фронті, треба мати серце та витривалість воїна.

Як пише Юрій Бутусов, що запитав його одного разу:

"- Чому ти не хочеш працювати журналістом у команді?

- Мені краще бути одинаком. Мене не цікавлять великі гроші, завдання, мені не треба посвідчення. Мені важливо, коли видатні герої пишуть мені і питають - "пам'ятаєте, ви нас фотографували там-то на фронті - можете вислати фото?" А ще, мене часто розшукують зараз, коли треба знайти останні фото загиблих - і кілька разів було так, що єдине фото, які залишились про людину на її могилі - моє. Я відчуваю себе корисним бути там, серед них, і я цим пишаюсь. А на життя мені якось друзі допоможуть - мені треба дуже небагато".

В Америці "Джон" любив фотографувати красу природи. А в Україні він відчув поклик фотографувати героїв.

Він з 2014-го став одним з людей-талісманів на фронті, і віддячував фотографіями кожному солдату, якого зустрічав.

Він любив сміливців, які ризикують собою заради високих цілей, він радів, що може знімати у моменти найбільших випробувань справжні обличчя справжніх героїв. Він потрапляв на фронт без всяких дозволів, тому що любив воїнів, відчував їх, і легко здобував довіру. Коли було треба він брав до рук зброю або сідав за кермо. Не раз безпосередньо брав участь у бойових діях як доброволець, за ним не треба було доглядати та охороняти. Він вів себе на фронті як звичайний боєць, і таким чином мав можливості знімати там, де максимальний ризик.

"Джон" бував на усіх ділянках фронту, він не знав страху та втоми якщо була можливість опинитись у вирі подій.

Останній репортаж Володимир Миронюк зробив кілька днів тому на позиції української піхоти, де ворог атакував та багато годин вів ураганний обстріл. Три дні його тіло не могли забрати через щильний обстріл.

В архіві Володимира Миронюка унікальні кадри дуже багатьох українських героїв, чудові портрети, за якими багато історій.

Автор допису: Юрій Бутусов

Володимир був родом з наших країв. У Великих Мостах проживала його мама, а зараз проживає сестра Оксана з сім'єю.

Висловлюємо щирі слова співчуття рідним та близьким.

Схиляємо голови перед легендарною людиною!

Вічна пам'ять та слава Герою!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень