Пошук

Сокальська ДПІ ГУ ДПСЧ у Львівській області: Зустріч з платниками податків

Дата: 08.03.2024 12:11
Кількість переглядів: 11

Фото без описуПрацівники Сокальської ДПІ проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році. 

У ЦОП щоденно проводяться зустрічі – тренінги з платниками податків.

Під час чергової зустрічі з платниками було акцентовано увагу на випадках, коли громадяни зобов’язані задекларувати отримані протягом минулого року доходи, що не оподатковувалися при виплаті. Зокрема: отримання спадщини або подарунків від осіб не першого та не другого ступеня споріднення, доходів від оренди майна іншій фізичній особі, доходів від операцій з продажу (обміну) рухомого та нерухомого майна, прощеного боргу, суми заборгованості, за якими минув строк позивної давності, нецільової благодійної допомоги понад установлену норму, додаткового блага, іноземних доходів та отримання доходів від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів), які не є податковими агентами, тощо.

У зв’язку з внесенням змін до податкового законодавства та впровадженням нової форми декларації про майновий стан і доходи, посадовці приділяють увагу заповненню додатків по ЄСВ, щодо доходів від продажу протягом звітного року об’єктів нерухомого та/або рухомого майна та додатку МПЗ щодо розрахунку мінімального податкового зобов’язання, що розраховується фізичним особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами, на інших умовах земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

Також, платникам розповіли, що для зручності та спрощення процедури декларування доходів, на вебпорталі ДПС в «Електронному кабінеті платника» функціонує розділ «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді, а для декларантів, які використовують право на податкову знижку є можливість додавання копій первинних документів.

Присутнім розповіли про сервіс «Моя податкова», про зручності та переваги одержання документів від ДПС через Електронний кабінет, про порядок заповнення розділу «призначення платежу» при сплаті податків.

Платники отримали кваліфіковані роз’яснення та відповіді на свої запитання та практичну допомогу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень