Пошук

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області: Задекларуй списаний борг за кредитом до 1 травня 2024 року

Дата: 02.04.2024 11:05
Кількість переглядів: 15

Фото без описуНагадуємо, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році. 

Одним з випадків, коли виникає обов’язок подання податкової декларації про майновий стан і доходи, є списання (анулювання, прощення) боргу кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності. Якщо банком було здійснено прощення (анулювання, списання) основної суми боргу (кредиту) та повідомлено про це боржника, то боржник зобов’язаний самостійно задекларувати такі доходи та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір – 1,5%. 

Відповідно до пп.д) п.164.2.17 ст.164 Податкового кодексу України сума анульованого боргу вважається додатковим благом та включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. 

Декларування доходу отриманого у вигляді додаткового блага обов’язкове, якщо сума прощеного боргу перевищує 25 % мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року. У 2023 році зазначена розрахункова сума складала – 1675 гривень (67000 x 25%). Сума прощеної основної суми кредиту, що не перевищує 25 відсотків мінімальної заробітної плати, та прощені відсотки не включаються до оподатковуваного доходу, у декларації їх потрібно відобразити у розділі ІІІ Декларації. 

Суму прощеної основної суми кредиту, що перевищує 25% мінімальної заробітної плати потрібно відобразити в розділі ІІ Декларації, нарахувати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%. Термін сплати задекларованих податкових зобов’язань – до 31.07.2024 року.

Декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді через Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua) у розділі «ЕК для громадян» – «Податкова декларація про майновий стан і доходи» або через мобільний застосунок «Моя податкова». Скористатись зазначеним сервісом можуть особи, які ідентифіковані за особистим електронним підписом, виданим кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень