Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує що з 01.01.2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року

З 01.01.2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних впродовж 2021 року. Річну податкову декларацію про доходи за минулий рік зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2022 року громадяни та самозайняті особи, які отримали доходи, з яких торік не сплачено податок на доходи фізичних осіб. Для фізичних осіб – підприємців, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, граничний термін подання декларації до 09.02.2022 року.

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує про порядок реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (ПРРО)

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п.63.3 ст.63 Податкового кодексу України (повідомлення за ф. № 20-ОПП).

Cокальскі податківці консультують підприємців щодо РРО-новацій

У ЦОП Сокальскої ДПІ днями проведено консультаційну зустріч з місцевими підприємцями, під час яких докладно роз'яснено новації щодо застосування реєстраторів розрахункових операції (РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операції (РРО).

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує про декларування готівкових коштів в межах кампанії добровільного декларування

Відповідно до п.п. «г» п. 5 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктами декларування не можуть бути, зокрема, кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) перебувають у готівковій формі.

Сокальська ДПІ ДПІ звертає увагу платників податків

Постановою КМУ від 23.12.2021 №1359 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 №1336» внесено зміни, які визначають, що підприємці платники єдиного податку, що провадять роздрібну торгівлю на території села, - мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО/ПРРО, але з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, крім випадків:

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: про використання реєстраторів розрахункових операцій

З 01 січня 2022 року використання реєстратора розрахункових операцій (РРО) є обов’язковим для усіх фізичних осіб – підприємців – «спрощенців» II – IV груп, які здійснюють розрахункові операції.

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: переваги програмних реєстраторів розрахункових операцій ПРРО/РРО

З 01 січня 2022 року використання реєстратора розрахункових операцій (РРО) є обов’язковим для усіх фізичних осіб – підприємців – «спрощенців» II – IV груп, які здійснюють розрахункові операції.