Сокальська ДПІ інформує: Чи мають право ФОП – платники ЄП першої та другої груп у період воєнного стану не сплачувати ЄП

Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), зокрема, доповнено новим п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Сервісне обслуговування здійснюватиметься органами ДПС незалежно від місця обліку платника податків

Для зручності, комфортності платників податків в умовах дії правового режиму воєнного стану відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», від 14 березня 2022 року № 133/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» сервісне обслуговування платників податків (платників єдиного внеску), зокрема, надання адміністративних послуг, виконання інших функцій сервісного обслуговування здійснюється органами ДПС незалежно від місця обліку платника податків.

Сокальська ДПІ інформує: чи потрібно діючому ФОП на 3 групі зі ставкою 5 % переходити на ставку 2 % з 01.04.2022

Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою I Розділу XIV Податкового кодексу України (далі – Кодекс)(пункт 291.3 статті 291), та реєструється платником єдиного податку у визначеному порядку.

Cокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує про повернення з бюджету помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання та пені (крім Єдиного внеску)

Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені визначено статтею 43 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями та Порядком інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60 зі змінами та доповненнями.

Сокальська ДПІ інформує про послідовність дій суб’єкт господарювання для реєстрації ПРРО

Реєстрація програмного реєстратора розрахункових операцій (далі - ПРРО), здійснюється по суб’єктах господарювання, які перебувають на обліку в контролюючому органі, також на обліку має перебувати його господарська одиниця, на якій буде використовуватись ПРРО, - про таку господарську одиницю суб’єкт господарювання відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 ПКУ подає до контролюючого органу повідомлення про об’єкти оподаткування, або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП.

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: податкова амністія: юридичні наслідки неподання одноразової декларації тими особами, хто має на це право

Одноразове (спеціальне) декларування, передбачене підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), є добровільним.

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області: тренінг – практикум щодо подання звітності в електронному вигляді, реєстрації та використання ПРРО, одноразового (добровільного) декларування

У Сокальській ДПІ проведено черговий тренінг для платників на тему: “Переваги електронної звітності, практичне застосування”. Під час таких заходів платники мають можливість ознайомитись з інформацією щодо використання електронних сервісів ДПС України та подання електронної звітності.

Сокальська ДПІ інформує щодо відсутності права фізичної особи-підприємця на податкову знижку при отриманні доходів від підприємницької діяльності

Підпунктом 14.1.170 п.14.1 ст.14 Податкового Кодексу України (ПКУ) визначено, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених ПКУ.

Сокальська ДПІ інформує щодо новацій у сфері фіскалізації розрахункових операцій

9 лютого 2022 року набрали чинності зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій та у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».