Сокальська ДПІ надає роз’яснення щодо подання «Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій розрахункових книжок» (форма № ЗВР-1)

Відповідно до п. 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані подавати до контролюючих органів звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) та розрахункових книжок (далі – РК), не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.

Сокальська ДПІ інформує: Уряд змінив Перелік №1336 щодо звільнення від застосування РРО

Кабмін 9 лютого вніс зміни до Переліку №1336, які передбачають, що реалізація товарів та окремих видів послуг не тільки на території сіл, але й селищ звільнена від обов‘язкового використання РРО/ПРРО.

Сокальська ДПІ інформує про порядок реєстрації та принцип роботи програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО)

Програмний РРО можна встановити на смартфон, планшет, комп’ютер чи інший пристрій, який підтримує операційну систему Windows, Android та має підключення до мережі Інтернет.

Сокальська ДПІ: зустріч з платниками про подання звітності, застосування РРО/ПРРО, добровільного декларування

У Сокальській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбулася чергова зустріч з платниками податків. Захід проведено начальником ДПІ Оленою Наумчук та старшим державним інспектором Сокальської ДПІ Ілоною Міщук.

Сокальська ДПІ надає роз’яснення щодо проведення операцій через РРО/ПРРО без використання режиму програмування найменування товару, який не є підакцизним

З 01 січня 2022 року відповідно до пункту 61 підрозділу 10 Розділу XX «Перехідні Положення»  Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями).

Сокальська ДПІ: практикум для платників податків щодо подання звітності онлайн та новацій податкового законодавства

Днями фахівцями Сокальської ДПІ проведено черговий практикум з платниками податків щодо  подання звітності з використанням сервісу Електронний кабінет платника та новацій податкового законодавства.

Сокальська ДПІ надає роз’яснення щодо дій суб’єкта господарювання - СГ у разі виникнення помилок при поданні реєстраційної заяви за формою № 1-ПРРО

Відповідно до п.3 розд.II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» із змінами та доповненнями (далі – Порядок) для реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) складається заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (далі – реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО) за ідентифікатором форми J/F 1316604 (додаток 1 до Порядку).

Сокальська ДПІ про завантаження та реєстрацію ПРРО

01 січня 2022 року всі фізичні особи – підприємці (ФОП) – платники єдиного податку ІІ-ІV груп, незалежно від сфери діяльності та обсягів доходу, при продажу товарів, робіт/послуг зобов’язані використовувати РРО та/або ПРРО у разі здійснення розрахункових операцій зі споживачами, крім чітко визначеного законодавством переліку ФОП: спрощенці І групи, суб’єкти господарювання (СГ), які здійснюють роздрібну торгівлю на території сіл.