Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: За які порушення при роботі з РРО податківці можуть штрафувати під час війни

Cуб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції (далі – фіскальний чек), створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний РРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: визначено дати обов’язкового переходу на безготівкові платежі в торгівлі та сфері послуг

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 року № 894 встановлено строки, до настання яких торговці мають забезпечити можливість безготівкових розрахунків (у т. ч. з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги).

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: право фізичної особи на податкову амністію активів, розташованих на території іншої країни

Відповідно до п.1 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п.3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: У разі перейменування вулиці необхідно подати ф. №20-ОПП

Якщо відбулось перейменування назви міста, вулиці тощо, де розміщений об’єкт оподаткування, то платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – повідомлення за ф. № 20-ОПП) з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування.

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: дії покупця в разі, якщо не видали фіскальний чек при готівкових розрахунках

Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або ПРРО із створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів.

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує: Отримані доходи від надання майна в оренду підлягають декларуванню

Звертаємо увагу, якщо громадяни здають в оренду житлову чи іншу нерухомість, а також рухоме майно, то отримані доходи необхідно задекларувати.

Податківці Cокальської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області провели черговий практикум для платників щодо подання податкової звітності в електронному вигляді

У приміщенні Сокальської ДПІ головним державним інспектором Марією Кохан проведено черговий практикум для платників податків щодо подання податкової звітності в електронному вигляді з використанням електронних цифрових підписів.

Сокальська ДПІ інформує: Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – цивілізований спосіб легалізації активів, прихованих від оподаткування

Сокальська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує, що в Україні з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Сокальська ДПІ звертає увагу : Змінили прізвище чи місце реєстрації – повідомте податкову

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що у разі зміни даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків (прізвища, місця реєстрації тощо) фізичній особі необхідно подати заяву за ф. № 5ДР (додаток 12 до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822) до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи, або до будь-якого податкового органу якщо фізична особа тимчасово перебуває за межами населеного пункту проживання.

Сокальська ДПІ повідомляє про особливості застосування РРО/ПРРО

 Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що порядок реєстрації програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) визначено нормами розд. II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547».